Jak radzić sobie ze stresem prezentacja

Pobierz

A to tylko jedna z wielu zalet ćwiczeń!. Dziękuję za uczestniczenie w szkoleniu pn. "Jak radzić sobie ze stresem", które prowadziłem w Duninowie.. Obie złagodzą symptomy stresu.. Zanim wyjdziesz do pracy, żegnaj się uważnie z domownikami (lub z kotem) - przytul, popatrz w oczy.. Nawet tak krótki wysiłek fizyczny pomoże Ci lepiej radzić sobie ze stresem.Sposoby na stres szkolny.. Prosimy, aby grupy zajęły wygodnePoćwicz - dzięki wysiłkowi fizycznemu, nasz organizm jest w stanie lepiej radzić sobie ze stresem.. Pomyśl, ile osób jest w podobnej sytuacji i że wszyscy robią dużo, żeby jak najlepiej radzić sobie.. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych.. Ściągnij lub zobacz prezentację w formie pdf.W trakcie zajęć uczniowie odegrają scenki sytuacyjne, a także wezmą udział w dyskusji na temat sposobów radzenia sobie ze stresem.. Dbajmy o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu oraz właściwie skomponowaną, pełnowartościową dietę.. Radzenie sobie ze stresem to bardzo szerokie zagadnienie, ale można udzielić kilka podstawowych wskazówek: uwierz w siebie - pamiętaj, że to czy źle lub dobrze myślisz o sobie zależy w dużej mierze od tego czego o sobie nauczyłeś się w życiu, i że w znacznym stopniu możesz wzmocnić wiarę w siebie.. Przeznaczenie czasu wolnego na wypoczynek.. Technika, którą tu prezentujesz jest podobna to tej, która służy sobie do radzenia ze złymi emocjami- trzeba "wyjść z siebie" i zobaczyć się w sytuacji, która na nas akurat źle działa..

Wyobraź sobie, że prezentacja Ci się udała.

Wiele osób w to nie wierzy, ale myślenie życzeniowe pomaga.. Naszą reakcją na działanie stresora jest dążenie do jego usunięcia i powrót do stanu równowagi, jednak to właśnie sposób poradzenia sobie ze stresem będzie w głównej mierze decydować o kosztach, jakie poniesiemy .Broń, którą stosuje ten odział to tzw. hormony stresu, czyli hormony glikokortykosteroidowe, najwięcej wśród nich jest kortyzolu, który to podnosi stężenia glukozy we krwi, żeby zwiększyć nasze zasoby energetyczne do dalszej walki ze stresem.Wspomagają też radzenie sobie ze stresem.. Możesz wybrać dowolną aktywność fizyczną i podzielić 30 minut na części.. zwiększysz liczbę uderzeń serca do 120-180 razy na minutę przez pół godziny dziennie.. Napij się herbatki - zielona herbata poprawia odporność na stres, natomiast czarna przyspiesza regenerację po .Jak radzić sobie ze stresem przed ważnym wydarzeniem [ciekawa technika] Damian Redmer ..

Skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Daj więc sobie szansę i naucz się pozytywnych rzeczy o sobie,Jak sobie radzić ze stresem?. Czasami wystarczy sama rozmowa lub pomoc w lekcjach, lub opłacenie korepetycji.. Zanim odbierzesz telefon, weź głęboki wdech.. 1.Usiądź i zastanów się co wpływa na twoje stresujące myśli.. Aktywność fizyczna, spacery, ograniczanie używek (alkoholu, kofeiny, papierosów, cukru) - wszystkie te czynniki przyczyniają się do obniżania poziomu stresu oraz lepszego reagowania na czynniki go powodujące.Czas trwania: 5 godzin lekcyjnych Cele ogólne: 1. lepsze radzenie sobie w sytuacjach trudnych 2. wzbogacenie wiedzy na temat przyczyn i skutków stresu Cele szczegółowe: 1. poznanie nowych metod radzenia sobie ze stresem 2. uświadomienie sobie wpływu stresu na nasze samopoczucie 3. umiejętność określenia swojego poziomu stresu 4. rozwijanie działań twórczych 5. kształtowanie umiejętności stosowania konstruktywnych metod radzenia sobie z napięciem 6. rozładowanie napięcia .Jak radzić sobie ze stresem?. 47,3 % Według badań, najwięcej sytuacji stresujących dla młodych osób w szkole wiąże się z egzaminami i klasówkami - stanowi to prawie połowę wszystkich przeżywanych stresorów.Myśl pozytywnie.. Rozłóż materiał, którego musisz się nauczyć na mniejsze partie..

Pojęcie "radzenia sobie ze stresem", wprowadzono po raz pierwszy w latach 60.

Prezentacja tablicy z metodami.. Prezentacja jak zwykle świetna.. W codziennym biegu warto znaleźć czas na aktywność fizyczną.Temat: Jak radzić sobie ze stresem?. W tym artykule postanowiłem zająć się tym bardziej kompleksowo, przedstawiając szersze i bardziej długoterminowe spojrzenie na metody radzenia sobie ze stresem.W walce ze stresem nie zapominajmy także o naszym zdrowiu - zarówno fizycznym, jak i psychicznym.. Należy pamiętać, że lekceważony stres narasta i może stać się dużym problemem.Odpowiedzi na pytanie "Jak radzić sobie ze stresem?". Poniżej znajduje się prezentacja, którą wykorzystałem podczas szkolenia oraz dodatkowe materiały i źródła wspierające w pogłębieniu tematu.. Cel główny: ü zapoznanie uczniów z problemem stresu i jego konsekwencjami oraz ze sposobami radzenia sobie z nim Cele operacyjne: Uczeń: ü wie co to jest stres ü zna oznaki stresu ü zna sposoby radzenia sobie ze stresem Metody: ü podające: pogadanka ü eksponujące: prezentacja planszy ü praktyczne: ćwiczenia ü aktywizujące: burza mózgów .. Gdy rodzic zauważy, że jego pociecha nie radzi sobie ze stresem i żyje w silnym napięciu, powinien wkroczyć do akcji.. jest mnóstwo.. Podsumowanie C / Ćwiczenie: "Można inaczej".. Myj uważnie ręce (albo zęby).. W pracy nastaw sobie budzik co 1h i świadomie oddychaj przez chwilę.Pięć rzeczy zmniejszających stres przedegzaminacyjny: 1..

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, jak pokonać stres, i nadal nie znajduje odpowiedzi.

Gotowe paski sklejamy tworząc łańcuch dobrych myśli.Jeśli na przykład zawsze paraliżuje Cię myśl o wygłoszeniu prezentacji przed większą publicznością i nie wiesz, jak sobie radzić ze stresem, który towarzyszy takim wystąpieniom, porozmawiaj z szefem o możliwości wzięcia udziału w szkoleniu, które pomoże Ci przełamać ten lęk.. Przynoszą ulgę i są proste w wykonaniu.. będziesz spacerować 20-30 minut dziennie.. Poznają i zastosują wybrane techniki relaksacyjne takie jak wizualizacja, czy ćwiczenia oddechowe, które nie są skomplikowane i z powodzeniem można je wykorzystywać na co dzień.Jak poradzić sobie ze stresem?. Ma to jeszcze tę zaletę, że można je wykonywać w każdym miejscu, nawet na przerwie między lekcjami.. Jesteś prawdopodobnie jedynym ekspertem w tym temacie na sali, wiec szanse, że ktoś wytknie Ci błąd są naprawdę niewielkie.Pierwszą poranną herbatę lub kawę pij powoli, bez pośpiechu.. Staraj się odganiać źle myśli - to one wzmagają stres.. Nauczyciel dzieli klasę na grupy, w zależności od liczebności oddziału lub grupy, zespoły powinny składać się z 2 do 4 osób.. Posłuchaj spokojnej muzyki - albo radosnej.. Oddzielaj materiał nauczony, od jeszcze nie nauczonego - da ci to poczucie "ogarnięcia tematu".. Bądź pewny/a siebie.. 4.Ćwiczenie- pozytywne myślenie Wychowankowie otrzymują paski papieru na których zapisują pozytywną myśl lub zdanie które wyraża radość.. Powiedz sobie "MY damy sobie z tym radę", "Wspólnie przez to przejdziemy"Wyniki zapisuje na tablicy.. Unikanie martwienia się na zapas.JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM.. Wystarczy wygodnie usiąść i oddychać powoli, kontrolując tempo i głębokość oddechu.Od stresu i emocji można się zdystansować -mamy świadomość, że one są, ale przestają na nas tak mocno oddziaływać.. Nie zostawiaj nauki na ostatni moment!. 3.Warto więc wiedzieć, jak o siebie zadbać i jak radzić sobie ze stresem, zwłaszcza tak silnym, jak stres egzaminacyjny.. Świetnym rozwiązaniem może okazać się zapisanie wszystkich problemów na kartce.Bardzo prostą i niekosztowną metodą radzenia sobie ze stresem są ćwiczenia oddechowe.. Umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu stanowi wypadkową doświadczeń życiowych, temperamentu, cech osobowości, systemu wartości, wsparcia społecznego, światopoglądu, sposobu myślenia itp.Jak radzić sobie ze stresem 3.. Bycie świadomym tego, że zdane egzaminy nie są świadectwem tego, jakim jesteś człowiekiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt