Sprawdzian z lektury anaruk chłopiec z grenlandii

Pobierz

2012-02-14 12:51:43 Lektura ,, Anaruk chłopiec z Grenlandii" 2013-02-16 11:45:30 Postacie z lektury Fredrego "Zemsta".ANARUK CHŁOPIEC Z GRENLANDII - Lektura (AudioBook Mp3).Kliknij i pobierz pełną wersję Lektury Mp3 z.Anaruk, chłopiec z Grenlandii - streszczenie utworu Czesława Centkiewicza - strona 2.. Chłopcy często przychodzili do polarnika, oglądali jego ekwipunek, żelazne noże, ubrania.. Rysujemy nóż wyrzeźbiony przez Tugto - Czyt.. Pobierz (doc, 26,0 KB) Komentarze.. Be the first to comment!2 Anaruk Chłopiec z Grenlandii Wśród gromady dzieci eskimoskich, bawiących się między namiotami na brzegu morza, rej wodził Anaruk.Czy uważnie czytałem/czytałam lekturę Czesława Centkiewicza pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" - zaznacz prawidłową odpowiedź.Lektury.. Każdy uczy się tu polować z kajaka już od małego dziecka.Test sprawdzający znajomość lektury .. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Chodzi więc z ojcem na polowania, podczas których niejednokrotnie wykazuje się wielką odwagą, sprytem i zręcznością.2 Anaruk Chłopiec z Grenlandii Wśród gromady dzieci eskimoskich, bawiących się między namiotami na brzegu morza, rej wodził Anaruk.. Anaruk wraz z rodzicami i bratem mieszka w mroźnej Grenlandii.. myśliwym i rybakiem.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii"Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III AUTOR LEKTURY: Czesław Centkiewicz Cel: Sprawdzenie dokładności czytania lektury i umiejętności korzystania z informacji zawartej w lekturze przed przystąpieniem do jej omawiania..

16-12 punktów - Dobrze znasz treść lektury.

pisarzem i podróżnikiem.. Polecam przeczytanie jej ponownie.Test ze znajomości lektury Anaruk, chłopiec z Grenlandii autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów Zawiera 10 pytań.. Podczas trwającego trzy miesiące lata, Eskimosi .. "Anaruk chlopiec z Grenlandii" - test sprawdzajacy znajomosc lektury dla klasy III 21-17 punktow - Wspaniale znasz tresc lektury.. Nawet psy chętnie poddawały się jego rozkazom.. Test można wykorzystać na różne sposoby:Karty pracy • Cz. Centkiewicz, Anaruk, chłopiec z Grenlandii • pliki użytkownika zinco przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 17.jpg, 18.jpgTest znajomości lektury klasy III "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", może być również wykorzystany jako dodatkowa karta pracy do tej lektury.. W ten sposób tworzy on z myśliwym jedną wodoszczelną całość.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Anaruk, chłopiec z Grenlandii Czesława Centkiewicza znajdziecie na streszczenia.pl.Anaruk - charakterystyka postaci, Cz. Centkiewicz.. ze zrozumieniem; Czytanie ze zrozumieniem - Co zjadł Anaruk?. // odp.Lektura ,,Anaruk chłopiec z Grenlandii" Kto mi napisze całą książke Anaruka chłopca z Grenlandii ?. Wraz z rodziną mieszka w wiosce na Grenlandii..

Autor książki "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" był: answer choices .

Anaruk oraz inni chłopcy z osady przychodzili do niego i podziwiali jego narzędzia, a także ubranie uszyte ze skóry.. Słuchali go nie tylko rówieśnicy, ale i starsi chłopcy.. Grenlandia pokryta jest lodem grubości 12 km, który nigdy nie topnieje.. Polarnik zaprzyjaźnił się z Anarukiem i ludźmi z jego osady.. Rośliny Grenlandii: a) róża karłowata i groszek pachnący b) mak polny .Grenlandia to wyspa: Anaruk, chłopiec z Grenlandii DRAFT.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci oraz szczegółowy plan wydarzeń.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Anaruk chłopiec z Grenlandii"Anaruk, chłopiec z Grenlandii" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Panuje tam klimat polarny - mroźny i surowy.. Nie mamy tam czterech pór roku lecz tylko dwie: długa zima, podczas której panuje noc polarna rozjaśniana tylko zorzą polarną i krótkie .Jaka jest metryczka lektury " anaruk chłopiec z grenlandii"?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Najbardziej kompletny test z lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii jaki znajdziesz w sieci.. A szkoda.. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III 21-17 punktów - Wspaniale znasz treść lektury..

Noch mal versuchenAnaruk - dwunastoletni chłopiec eskimoski.

Test mozna wykorzystac na rozne sposoby:Informacje i lekturze Anaruk chlopiec z Grendlandii.Anaruk, chłopiec z Grenlandii, bohater popularnej książki Czesława Centkiewicza, nie istniał!. Na wyprawę Eskimos ubiera się-w specjalny skórzany kaftan, związany wokół kostek na rękach, pod brodą i dookoła otworu kajaka.. Rodzina Anaruka mieszkała nad brzegiem morza w namiotach wykonanych ze skór fok i renów.. Anaruk miał dwanaście lat był jednak tak silny, zręczny i odważny, że ojciec jego, Tugto, często zabierał syna ze sobą na polowanie.Lista pytań z lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii.. Dzieci, widząc to, bardzo się dziwiły, bo ich własne ubrania były uszyte ze skór zwierząt.Anaruk chodzi ubrany w ciepły kaftan i ciepłe spodnie ze .ANARUK Chłopiec z Grenlandii Audiobook MP3 - Czesław Centkiewicz (lektura).. Jesteś uważnym czytelnikiem.. Od dzieciństwa uczy się ciężkiej pracy i poznaje nowe umiejętności, które pozwolą mu przetrwać w dorosłym żuciu.. A przynajmniej nie był tym, kim chcielibyście, by był.. Pamiętasz istotne fakty.. Wypracowanie jest charakterystyką Anaruka, tytułowego bohatera książki Cz. Centkiewicza "Anaruk chłopiec z Grenlandii", będącej lekturą w szkole podstawowej..

11-6 punktów - Starasz się, ale słabo pamiętasz treść lektury.

Autorem książki jest Czesław Centkiewicz.. oboźnym sprzedawcą .Anaruk Chłopiec z Grenlandii 4 może wydostać się z niej i tonie.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2013-02-16 11:52:37"Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III AUTOR LEKTURY: Czesław Centkiewicz Cel: Sprawdzenie dokładności czytania lektury i umiejętności korzystania z informacji zawartej w lekturze przed przystąpieniem do jej omawiania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt