Santiago przedstawienie postaci

Pobierz

- glówny bohater opowiadania E. Hemingwaya pt. "Stary czlowiek i morze";1.Przedstawienie postaci: - Santiago - miał około osiemdziesięciu lat - całe swoje życie spędził na morzu jako rybak - był wdowcem - nie miał dzieci - interesował się baseballem - przyjaźnił się z chłopcem o imieniu Manolin-uczył Manoliniego łowienia ryb.. Namawiam Wam do zobaczenia Muzeum Pielgrzymek i Parku Alameda - czekają tam na was ciekawe historie.Siemka Wilczurki!Skończyłam serię "Dwie Alfy w jednej szkole" to zabrałam się za drugą "Zabójcy".. Tu opisujemy jak wygląda dana osoba.3.. Mieszka w skromnej chacie zbudowanej z liści palmy królewskiej.1.Przedstawienie postaci:-Santiago-miał około osiemdziesięciu lat-całe swoje życie spędził na morzu jako rybak-był wdowcem-nie miał dzieci-interesował się baseballem-przyjaźnił się z chłopcem o imieniu Manolin-uczył Manoliniego łowienia ryb.. 3 akapity początek rozwinięcie i zakończenie.. poleca 86% 202 głosów.. Santiago jest głównym bohaterem książki Alchemik autorstwa Paulo Colho.. Złowienie tuńczyka i założenie przynęty.. Mieszka w skromnej chacie zbudowanej z liści palmy królewskiej.Santiago to stary człowiek, zniszczony ciężką pracą, samotny, chudy, posiadający plamy na ciele i głębokie szramy na dłoniach, wierzy jednak w swoje siły.. Końcem pielgrzymki jest zazwyczaj Katedra..

Pierwszy akapit to przedstawienie postaci.

Przypomnij sobie jak piszemy charakterystykę bohatera z książki.. Przygotowania rybaka do wielkiego połowu.. Treść.. Orły nawiązują do legendy o św. Stanisławie, strzec miały jego ciała po męczeńskiej śmierci.. Pamiętaj o przygotowaniu się do quizu z działuKLASA 8a TYDZIEŃ 13.05 - 19.05 data przedmiot wg planu nauczyciel temat lekcji oraz forma pracy ucznia (praca z podręcznikiem, wysłanie linku do filmu, pliku, prezentacji, wypracowanie, ćwiczenie itp.)Na tę dłuższą formę wypowiedzi pisemnej składa się przedstawienie - opisa-nie - zarówno cech zewnętrznych (wyglądu, sposobu poruszania się, mówie-nia, ubierania się, jej usposobienia, charakteru, umysłowości, uczuciowości), jak i wewnętrznych postaci, środowiska lub samego siebie, porównywanie cechWybierz definicję określającą "prawo ram".. Drugi akapit to wygląd zewnętrzny.. W opowiadaniu nie pojawia się choćby jedno zdanie opisujące wygląd tego bohatera.. 10.PRZEDSTAWIENIE POSTACI - Józef Skawiński - lat 70 - Polak - emigrant WYGLĄD ZEWNĘTRZNY - sylwetka wyprostowana - mający ruchy i postawę żołnierza - włosy zupełnie białe (siwe) - płeć spaloną - niebieskie oczy - twarz przygnębiona, smutna, ale uczciwa CECHY USPOSOBIENIA I UMYSŁOWOŚCI - spokojny - inteligentny - cierpliwy - opanowany CECHY CHARAKTERU - upór - wytrwałość - lubiący samotność - niezłomność - patriota - obowiązkowy - cichy - dzielny - odważny .Przydatność 60% Charakterystyka postaci Santiago..

Przedstawienie postaci Santiago.

Ponieważ lektura nie jest obszerna bez trudu znajdziesz informacje na temat Santiago: - przedstawienie postaci: - wygląd: - usposobienie: - cechy charakteru (pozytywne i negatywne): - stosunek do przyrody: - ocena .1. przedstawienie postaci 2.wygląd zewnętrzny 3.cechy charakteru, temperament (wraz z przykładami z utworu, w którym występują charakteryzowane osoby) 4.zainteresowania, hobby 5.stosunek do otoczenia i ludzi, 6. własna ocena postaci (ważne!. Cechy charakteru wraz z przykladami sytuacji, w któwch siç one ujawnialy.. Wygląd zewnętrzny: - suchy - chudya) przedstawienie postaci - Santiago El Campeon to główny bohater opowiadania, stary rybak, wdowiec, ma ok. 70 lat, mieszka w ubogiej chacie niedaleko morskiego wybrzeża w Hawanie na Kubie, przyjaźni się z Manolinem1.. Mam nadzieję, że nowa seria Wam się spodoba!. Wypłynięcie na morze wczesnym rankiem.. Tu piszemy imię, nazwisko, wiek, informacje o rodzinie, miejsce zamieszkanie opisywanej osoby..

)Dookoła postaci ukazano cztery orły zwrócone głowami w stronę biskupa.

Charakterystyka Santiago.. W jego wyglądzie jest coś, co budzi zdziwienie "Wszystko w nim było stare prócz oczy, które miały tę samą barwę, co morze i były wesołe i niezłomne".1.Przedstawienie postaci: - Santiago - miał około osiemdziesięciu lat - całe swoje życie spędził na morzu jako rybak - był wdowcem - nie miał dzieci - interesował się baseballem - przyjaźnił się z chłopcem o imieniu Manolin-uczył Manoliniego łowienia ryb 2.przedstawienie postaci : Stary rybak,który mimo ogromnego doświadczenia od 84 dni nic nie złowił,jest samotny od czasu śmierci żony.Ma przyjaciela o imieniu Manolin.. Holowanie łodzi przez marlina.. Wymień bohaterów literackich, którzy odznaczali się podobną postawą życiową, co Santiago, np. Ordon z "Reduty Ordona" - mimo wielkiej przewagi wroga nie poddał reduty, wolał zginąć, Skawiński z "Latarnika" - przez całe życie rozpoczynał nowe przedsięwzięcia, mimo że kończyły się niepowodzeniem, nie poddawał się.napisz charakterystykę rybaka santiago.. Obserwacja zachowań ptaków.. Podajemy tu imię, nazwisko, wiek, zawód bohatera, czasem miejsce zamieszkania czy stan cywilny, np.: Pan Tomasz, główny bohater noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka", to dojrzały, wykształcony człowiek, z zawodu adwokat..

... powraca zarzucone od czasów antyku proporcjonalne przedstawienie postaci ludzkiej, stopniowo znaczenia nabiera realizm.

, w rozwinięciu- cechy charakteru, jak wygląda jego zycie, trzeba podac przykłady jego cech , jak .1.. Manolin, czyli chłopiec, był największą opoką Santiago.. Złapanie wielkiej ryby na przynętę.. Trudnił się pasterstwem.. zewnçtrzny (twarz, oczy, glowa, kark, rece, ubiór, postawa ciala).. Ma mi to zająć przynajmniej całą kartkę A4.. Możliwe odpowiedzi: 1. zasada kompozycyjna dekoracji rzeźbiarskiej, w której przedstawienie dopasowuje się do wielkości przestrzeni, 2. zasada kompozycyjna podziału fasady, 3. zasada kompozycyjna w rzeźbie, polegająca na nierealistycznym przedstawieniu postaciSantiago de Compostela to cel tysięcy osób wędrujących szlakami św. Jakuba, ale i wycieczek pielgrzymich do grobu św. Jakuba.. Jeżeli opisujemy postać z książki to podajemy jej TYTUŁ I NAZWISKO AUTORA.. U góry przedstawienia ukazano ośmioramienną gwiazdę, u dołu natomiast sześć kopuł i dwie wieże z każdej strony.Klasa 8a TYDZIEŃ 13.05.2020 - 19.05.2020 strony 94 oraz 6, 7, 8, 9 i 10 ze strony 95.. "Wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i niezłomne".Charakterystyka pozostałych bohaterów opowiadania "Stary człowiek i morze".. Filmy.. Warunki žycia.. Był on starym rybakiem, który łowił samotnie ryby w Golfsztromie na Kubie.. Najprawdopodobniej miał około lat osiemnastu, bądź dwudziestu.. Tacy artyści jak mistrz z Reims czy Nicola Pisano, podobnie jak Gioto w .. Zmęczenie Santiago i rozmowy ze złowioną rybą.. Opuściwszy gniazdo rodzinne podróżował wraz ze stadem owiec po słonecznych krainach Andaluzji.Santiago El Campeon to główny bohater opowiadania Ernesta Hemingway'a pod tytułem "Stary człowiek i morze".. Pomocy!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt